Jdi na obsah Jdi na menu

7. 9. 2024

Atletické soutěže na LPH dne 7.9.: Tereza Jakschová se do finále nepodívala

Atletické paralympijské soutěže v sobotu  7.9. přinesly několik kvalitních a zajímavých výsledků:

Česká reprezentantka Tereza Jakschová nepostoupila z rozběhu do finále dvoustovky T47. Ve svém běhu obsadila páté místo časem 27.27. Tuto distanci nakonec opanovala Anna Grimaldiová z Nového Zélandu v kontinentálním rekordu 24.72.

Orkhan Aslanov se jmenuje vítěz  dálky mužů T13 a reprezentuje Ázerbajdžán. Jeho nejdelší skok měřil 729 cm.

Mužský závod kategorie  T34 na 800 m ovládl Kanaďan Austin Smeenk. Jeho čas byl  1:39:27.  Chaiwat Rattana z Thajska bral stříbro (1:39:48), a  Rheed McCracken z Austrálie bronz ( 1:40:13).

Nurkhon Kurbanovová z Uzbekistánu brala zlato v  hodu oštěpem F54. Nejdál hodila 21 m 12 cm, nový světový rekord.  Flora Ugwunwová z Nigérie  skončila druhá ( 19 m 26 cm) a Elham Salehová z Iránu bronzová (16 m 24 cm).

Legenda kubánské atletiky, Omara Durandová Eliasová z Kuby  byla nejrychlejší na stejné trati kategorie T12 časem 23.62. Durandová absolvovala svůj poslední paralympijský závod.  Stříbrná příčka byla určena pro Paolu  Perez Lopezovou z Venezuely (24.19, osobní rekord). Bronz vybojovala Simran z Indie (24.75,osobní maximum).