Jdi na obsah Jdi na menu

2. 9. 2024

Další den atletických soutěží na LPH přinesl zajímavé výsledky

Claudiney  Batista z Brazílie ovládl hod diskem kategorie F56. Jeho nejlepší výsledek měřil 46 m 86 cm, což byl nový paralympijský rekord. Druhé místo vybojoval Jogeš Katunja z Indie ( sezonní maximum 42.22), a bronz Řek Tsounis ( 41 m 32 cm).

Běh žen T11 na 1500 m  znamenal zlatou medaili pro Etiopanku Gate Jaješovou (4:27:68, nový světový rekord). Za ní se umístily  Shanshan Heová z Číny (4:32:82, kontinentální rekord), a Louzanne Coetzová z Jihoafrické republiky ( osobní rekord 4:35:49).

100 m  kategorie T64 měla svého vítěze v Isidru Guitym z Kostariky ( paralympijský rekord 10.65), před Amem Manu z Itálie ( 10.76) a  Felixem Strengem z Německa (10.77).