Jdi na obsah Jdi na menu

6. 9. 2024

LPH Paříž 6.9.: Emoce a skvělé výkony

Nádherný souboj přinesla dálka žen kategorie F47.  Zvítězila Ekvádorka Kiara Rodriguezová (F46) ve skvělém  paralympijském rekordu 605 cm.  Stříbro patřilo Maďarce Petře Luteranové ( F47) v osobním rekordu 585 cm.  Bronz vybojovala Dánka Nörremarková (F47), 576 cm. O jediný centimetr na čtvrtém místě skončila Novozélanďanka Grimaldová ( 575 cm).

Finále stovky mužů T52 skončilo belgickou radostí. Zvítězil Maxime Carabin časem 16.70.

Legenda polské atletiky, Barbara Bieganowska- Zajacová, byla nejlepší na trati  1500 m kategorie T20. Její čas byl 4:26:06, sezonní maximum. Ljudmila Danilinová z Ukrajiny brala stříbro ( 4:28:40, osobní rekord), a Brazilka Keyla Da Silvová bronz (4:29:40, kontinentální rekord).

Jako na nizozemském mistrovství si museli připadat diváci po finále 100 m kategorie T62 žen:Zlato brala Fleur Jongová za 12.54, před Kimberly Alkemadovou (12.72) a Marlene Van Gansewinkelovou (12.74).