Jdi na obsah Jdi na menu

8. 9. 2024

Maratonské klání na LPH v Paříži

Také poslední den atletických soutěží na  LPH byl kromobyčejně zajímavý:

Mužský maraton kategorie T54 se stal kořistí pro švýcarskou legendu Marcela Huga. Ten dosáhl cíle za 1:27:39. Druhou příčku získal Hua Jin z Číny ( 1:31:19, sezonní maximum), a bronz vybojoval Japonec Tomoki Suzuki ( 1:31:23).

Catherine Debrunnerová je  ze Švýcarska, a triumfovala na stejné distanci ve stejné kategorii. Její čas byl 1:41:50. Madison DeRosariová z Austrálie dosáhla cíle jako druhá ( 1:46:13), a Američanka Susanah Scaroniová skončila třetí ( 1:46:29).

V maratonu mužů T12 zlatou medaili získal Wajdi  Boukhili z Tuniska ( 2:22:05), před Španělem Albertem Suarezem ( 2:24:02) a Maročanem El Aminem Chentoufem ( 2:24:35). Všichni si vylepšili sezonní maxima.

Marockým triumfem   skončil maratonský běh žen T12.  První příčku a světový rekord 2:48:36 zapsala Ezzahra El Idrissová , druhé místo Meryem En Nouhrová ( osobní rekord 2:58:18), a třetí skončila Elena Congostová ze Španělska ( 3:00:48, osobní rekord).