Jdi na obsah Jdi na menu

3. 9. 2024

Mirka Obrová 11., Tereza Jakschová končí v rozběhu

Program atletických soutěží dne 3.září přinesl dva české starty:

Mirka Obrová závodila v hodu oštěpem sloučené kategorie F55/56. Ona sama patří do druhé jmenované skupiny.  Obsadila nakonec 11.místo. Triumfovala Diana Kruminová z Lotyšska (F55), paralympijským rekordem 24 m 99 cm. Druhé místo brala Raissa Machadová z Brazílie (F56), 23 m 51 cm, a třetí byla Sitong Linová z Číny (F55)- 22 m 35 cm.

Další naše zástupkyně Tereza Jakschová nepostoupila z rozběhu do finále stovky T47. Její čas byl 13.21, a ve svém rozběhu obsadila až sedmé místo.

Svoji šňůru titulů, která začala již na  LPH 2012, obhájila v disku kategorie F11 Číňanka Liangmin Čangová (39 m 8 cm), před Assuntou Legnantovou z Itálie (38 m 1 cm) a krajankou vítězky Enhui Xuovou ( 37 m 67 cm).

Kimberly Alkemadová z Nizozemska získala zlatou medaili na  200 m T64 v paralympijském rekordu 25.42, druhá byla její krajanka Marlene Van Gansewinkelová ( 26.14), bronzový cenný kov vybojovala Irmgard Bensusanová z Německa ( T44), časem 26.77.

Nádherný souboj nabídla koule mužů F20. Olexandr Jarovyi z Ukrajiny vrhl světový rekord 17 m 61 cm, druhý byl Ziyad Zolkefli z Malajsie ( 17 m 18 cm).  Ukrajina brala i bronz zásluhou Maxima Kovala ( 16 m  99 cm).