Jdi na obsah Jdi na menu

5. 9. 2024

Sedmý den atletických soutěží na LPH: Anna Luxová čtvrtá ve vrhu koulí

Česká koulařka Anna Luxová obsadila skvělé čtvrté místo ve vrhu koulí žen F35. Dosáhla nového osobního rekordu 8 m 99 cm. Zvítězila Ukrajinka Marija Pomazanovová - 12 m 75 cm, sezonní maximum.

Ve vrhu koulí F57 první a třetí místo braly Alžířanky (  první skončila Safia Djelalová v paralympijském rekordu  11 m 56 cm, třetí pak Nassima Saifová - 10 m 74 cm, sezonní maximum). Mezi ně se vetřela Číňanka Mian Xuová ( 10 m 89 cm).

Další alžírské zlato bylo na trati 400 m mužů kategorie T13. Djamil Athmani byl nejrychlejší, a zaběhl čas 47.43.Druhý dosáhl cíle Ryota Fukunaga z Japonska ( 48.07), a třetí Brainer Bermudez z  Kolumbie ( kontinentální rekord 48.83).

Belgičanka   Lea Bayekulová  získala nečekané druhé zlato na LPH ( po stovce) - tentokrát na  400 m kategorie T54. Vyhrála časem 53.05. Druhá výkonem 53.14  dokončila závod Švýcarka Manuela Schärová, a třetí Zhaoqian Zhouová z Číny- 54.01. Jedna z favoritek, stříbrná ze stovky Tatyana McFaddenová, byla diskvalifikována pro vybočení z dráhy.