Brněnské MČR - sobotní program : Limit pro Dohá a déšť

29. 7. 2019

Sobotní program republikového šampionátu v atletice přinesl nezapomenutelné zážitky, ale také déšť, vlhko a nepříjemný vítr. Pojďme si připomenout to nejlepší z druhého dne MČR:

Čtvrtka ženy - Běžecká fantazie slečny Vondrové!

Stříbrná běžkyně z letošního ME do 22 let má superformu! Prokázala to i přes nepříznivé povětrnostní  podmínky, a o 29 setin si vylepšila osobní rekord, ba co více, poprvé v kariéře se dostala pod 52 vteřin, a ještě navíc jí čas 51.73 zajistil letenku na MS dospělých v Dohá! . Ani o druhém místu nebylo pochyb, za své letošní maximum 52.44 si jej vysloužila světová šampionka překážkové čtvrtky Zuzana Hejnová z Dukly Praha.Bronz v osobním rekordu 53.47 získala Tereza Petržílková. Jedinečná podívaná!

Oštěp ženy - Třináctý zářez pro Báru

Svůj již třináctý titul republikové šampionky získala reprezentantka Dukly Praha Barbora Špotáková, Její nejdelší pokus měřil 63 m 14 cm. Druhé místo patřilo Ireně Šedivé ( 57 m 56 cm), třetí místo Nikole Ogrodníkové, která zaostala za očekáváním (56 m 36 cm).

Oštěp muži - Souboj s mokrem

Soutěž oštěpařů byla před MČR velmi vyhlížená. Borcům se však na mokrém mondu nedařilo tolik, aby rozšířili řady pro MS. Zlato bral Jakub Vadlejch za  83.22. Na stupně vítězů jej doprovodili oddíloví kolegové z Dukly Vítězslav Veselý za výkon 79.27, rovněž z první série, a Petr Frydrych s výkonem 75.03.

200 m muži - Veleba vs. Maslák

Titul mistra republiky získal popáté v historii duklácký Pavel Maslák, jenž zvítězil v čase 20.90.. Mistr republiky ze stovky Veleba byl druhý (21.04),bronz bral Jan Jirka z Olympu (21.06). "Docela jsem se o svůj titul bál. Déšť mi při běhu nevadil, naštěstí pouze mrholilo," uvedl vítěz.

Koule muži : Staněk první v nelehkých podmínkách

S mokrým kruhem se prali také koulaři. Titul získal Tomáš Staněk z Dukly,  jehož nejlepší výsledek byl 19 m 81 cm. Stříbro bral. l za 18.31 Staňkův oddílový kolega Martin Novák.Bronz získal David Tupý z Bechyně  v osobním rekordu 17 m 34 cm.

(zdroj informací www.atletika.cz, autorčiny zápisky během akce, vše do článku sestavila M.Famfulíková)